Prieš Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią atgims nugriauta koplytėlė

Atgal

Prieš Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią bus atstatyta istorinė Viešpaties Jėzaus koplytėlė, kuri sovietmečiu buvo nugriauta. Barokinės koplytėlės atstatymą šalia Antakalnio gatvės finansuos labdaros ir paramos „Fondas Janukonis“, kuris šiandien pasirašė rėmimo sutartį su bažnyčios atstovais.

„Tai – gera žinia ne tik tikintiesiems, bet ir visiems vilniečiams bei miesto svečiams. Palaipsniui rūpinamės įvairių bažnyčios erdvių, fasadų ir teritorijos tvarkymu, tačiau sovietų sunaikintos Viešpaties Jėzaus koplytėlės atstatymas – ypač reikšmingas įvykis Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios istorijoje“, – sako Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir Povilo parapijos klebonas Wojciech Górlicki.

Anot „Fondo Janukonio“ vadovo Vito Janukonio, mūrinė koplytėlė priešais vieną gražiausių pasaulio katalikų bažnyčių atgims autentišku savo pavidalu.

„Įsipareigojome rūpintis ne tik 100 procentų rūpintis finansine šio vilniečiams svarbaus projekto puse, bet ir padėti organizuoti koplytėlės projektavimo ir atstatymo darbus“, – teigia V. Janukonis.

Sovietmečiu, po Antrojo pasaulinio karo, prasidėjus gatvių rekonstravimui, dalis Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios statinių buvo nugriauta. Apie 1953 metus toks likimas ištiko ir prieš bažnyčią stovėjusią Viešpaties Jėzaus koplytėlę. 1966 m. pastačius Žirmūnų tiltą, ties jo jungtimi su Antakalnio gatve buvo įrengta žiedinė sankryža.

Savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“, 2020 metais nagrinėjusios bažnyčios teritorijos sutvarkymo galimybes, vertinimu, galima vieta Viešpaties Jėzaus koplytėlės atstatymui – dabartinės T. Kosciuškos gatvės šiaurinės krypties, vedančios link Antakalnio, iš vienuolyno vedančios gatvelės ir pagrindinio įėjimo į bažnyčios šventorių ašių susikirtimas. Taip, nors ir nutolusi nuo savo tikslios istorinės vietos apie 18 metrų, koplytėlė taptų priešais bažnyčią esančios aikštės erdvės akcentu. Koplytėlę tikimasi atstatyti jau 2023 metais.

fot. Fondas Janukonis