Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios fasado remontas

Atgal

Projekto finansinė ataskaita:

214 460 €
400 000 €
53,62 %

atnaujinta: 2022-01-16

 

Garbė Jėzui Kristui!

Mieli ir brangūs parapijiečiai bei mūsų bažnyčios mylėtojai.

Visiškai pasitikėdami Dievo Apvaizda ir atsiduodami Maloningosios Dievo Motinos globai, pradėjome mūsų bažnyčios fasado atnaujinimo darbus. Esu labai dėkingas, kad taip dosniai aukojate – tai matyti aukščiau, atsiliepdami į mano nuolankų prašymą. Tai ženklas, kad kiekvienam iš mūsų rūpi mūsų parapijos širdies – šventyklos grožis.

Kaip klebonas, nuoširdžiai Jums dėkoju už visokeriopą paramą ir pagalbą, mūsų gražiojoje bažnyčioje įgyvendinant daugybę darbų.

Būtent Jūsų dėka per kelis pastaruosius metus mums pavyko išvalyti bažnyčios vidaus sienas, sutvarkyti pagalbines patalpas ir rūsį, įrengti ten nedidelį muziejų, suremontuoti vargonus, atnaujinti kolonas prie įėjimo, naujais pakeisti senus šildymo įrenginius, restauruoti centriniame altoriuje esantį šv. apaštalų Petro ir Povilo paveikslą, galiausiai presbiterijoje pakeisti grindis ir suteikti jai visiškai naują, mūsų šventyklos baroko stilių labiau atitinkantį pavidalą.

Be abejo, pastebėjote, kad nepaisant tiek daug atliktų darbų, dar apsčiai yra ką nuveikti, o ypač į akis krenta labai prasta fasado ir bokštų būklė. Ten esančios terakotos figūros yra avarinės būklės, kol kas jos apsaugotos specialiu tinklu. Žinote, kad mūsų bažnyčia yra viena gražiausių Europoje, vis tik laikas negailestingai įspraudžia savo pėdsakus jos išvaizdon.

Kreipiuosi į Jus su didžiuliu prašymu išvien suplanuoti mūsų bažnyčios fasado remonto darbus. Visi suprantame, kad to nepavyks padaryti greitai ir lengvai, bet jei surinksime pakankamai lėšų remontui, tai tikrai įmanoma jį atlikti per dvejus metus, o gal ir greičiau. Pažadu, kad ieškosiu pagalbos įvairiose mums padėti galinčiose institucijose, bet taip pat prašau Jūsų finansinės paramos. Įsteigiame banke specialią, tik šiems darbams skirtą sąskaitą. Kiekvieną mėnesį Jus informuosiu, kiek pinigų turime remontui. Aukoti bus galima ir tiesiogiai parapijoje.

Apie šių darbų kaštus jau kalbėjausi su restauratorių firma, jos pirminiais paskaičiavimais, viskas gali kainuoti apie 400 tūkstančių eurų. Visi suprantame, kad tai labai didelė suma, tačiau mano jau išvardyti ankstesni darbai kainavo ne ką mažiau, o juk atlikome juos per tris metus. Manau, jei visi mobilizuosimės, tai mums pavyks. Aukotojų vardus ir pavardes galite rasti >>> ČIA <<<

Dėkoju už supratimą, prašau pagalbos ir dar kartą linkiu Dievo palaimos Jums ir Jūsų šeimoms. Kuo nuoširdžiausiai laiminu visus.

Parapijos klebonas

Kun. Wojciech Górlicki

Norintiems padėti mūsų parapijos darbams:

Gavėjas:

Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir Povilo parapija

Sąskaitos nr.:

LT62 7300 0101 6788 1884

Kodas:

191309922

Adresas:

Antakalnio g. 1, LT-10312, Vilnius

Bankas:

Swedbank AB

SWIFT:

HABALT22

Gavėjas:

Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir Povilo parapija

Kodas:

191309922

El. paštas:

ppbaznycia@gmail.com